HMXT01
 • HMXT01

HMXT01 - sonda Hydro-Mix XT

Sonda do pomiaru wilgotności w ziarnie, paszy dla zwierząt, orzechach i innych materiałach organicznych i rolniczych. Producent: Hydronix


CENA NA ŻYCZENIE: ampero@ampero.pl

Ilość

Opis

flag_en.gif HMXT01 - brochure/broszura

flag_en.gif HMXT01 - Instrukcja Montażu mechanicznego / Mechanical Installation Guide

flag_en.gif HMXT01 - Instrukcja Montażu Elektrycznego

flag_en.gif HMXT01 - Electrical Installation Guide

flag_en.gif HMXT01 - Instrukcja Kalibracji i Konfiguracji

flag_en.gif HMXT01 - Configuration and Calibration Guide

flag_en.gif HMXT01 - Parametry Domyślne Sondy / Sensor Factory Default Parameters

Czujnik Hydro-Mix XT został zaprojektowany do pomiaru wilgotności materiałów, takich jak pasza dla zwierząt, zboże, ryż, rośliny strączkowe i płyny. Czujnik jest skonstruowany z materiałów bezpiecznych dla żywności i może być łatwo instalowany w systemach kanałowych, transportowych i mieszających.

Sonda Hydro-Mix XT dokładnie mierzy wilgotność materiału przechodzącego nad ceramiczną płytką czołową. Pomiar jest dokonywany 25 razy na sekundę. Czujnik jest przeznaczony do montażu w jednej płaszczyźnie z wewnętrzną ścianą kanału, przenośnika, mieszalnika lub zbiornika ciśnieniowego (1 bar podciśnienia do 5 bar ciśnienia) i jest łatwy do zainstalowania za pomocą dostarczonej płytki mocującej.

Zdalna konfiguracja, kalibracja, diagnostyka i aktualizacje oprogramowania układowego mogą być łatwo wykonane przy użyciu oprogramowania Hydronix Hydro-Com. Pozwala to na bezpośrednią integrację z dowolnym systemem sterowania bez wymagania jakiejkolwiek innej jednostki interfejsu. W połączeniu z funkcjonalnością pokładową, taką jak przetwarzanie sygnału, wygładzanie i uśrednianie oraz z liniowym wyjściem 4-20mA, 0-20mA lub 0-10VD., Hydro-Mix XT można łatwo zintegrować z dowolnym systemem sterowania wykorzystującym standardowe interfejsy przemysłowe.

Podstawowe cechy:

 • Do pomiaru wilgotności w ziarnie, paszy dla zwierząt, orzechach i innych materiałach organicznych i rolniczych,
 • Hydro-Mix XT może być stosowany w zakładach przetwórstwa spożywczego,
 • Zaawansowane cyfrowe przetwarzanie sygnału zapewnia wyraźny sygnał z szybką reakcją,
 • Dwa wyjścia analogowe, liniowe (ustawiane na: 4-20mA, 0-20mA lub 0-10VDC) i cyfrowa komunikacja RS485 oraz konfigurowalne wejścia / wyjścia cyfrowe sprawiają, że czujnik można łatwo zintegrować z systemem sterowania.
 • Sonda mierzy temperaturę materiału. Drugie wyjście analogowe może zostać tak ustawione aby podawać na wyjściu temperaturę,
 • Podczas normalnego użytkowania i regularnej konserwacji czujnik będzie działał przez wiele lat,
 • Zasilanie: od +15V do +30V DC, 4W,
 • Zasada pomiaru: sonda mikrofalowa, pomiar wykonywany jest 25 razy na sekundę,
 • Darmowe oprogramowanie konfiguracyjne Hydro-Com pracujące w systemie Microsoft Windows.

Konstrukcja:

 • Obudowa wykonana z stali nierdzewnej 316 (bezpieczna dla kontaktu z żywnością),
 • Płyta czołowa: ceramiczna (bezpieczna dla kontaktu z żywnością),
 • Uszczelnienia zewnętrzne i wewnętrzne: zatwierdzone przez FDA EPDM,
 • Hydro-Mix XT jest montowany w jednej płaszczyźnie ze ścianą wewnętrzną za pomocą płyt mocujących.

Zakres pomiarowy:

 • Wilgotność: 0-100% zależne od materiału,
 • Głębokość: Ok. 75-100 mm, zależne od materiału.

Temperatura pracy:

 • Praca Ciągła: 0-60 ° C. Czujnik nie mierzy w lodzie.

Podłączenie:

 • Sonda dostarczana jest wraz z integrowanym przewodem o dł. 4mb., który można łatwo podłączyć do skrzynki połączeniowej.

Podstawowe aplikacje:

grain.jpg

     ZIARNO / Płatki zbożowe

Kontrolowanie wilgotności ziarna, orzechów i roślin strączkowych na różnych etapach przetwarzania może być jednym z największych problemów dla producentów. Wiele czynników wpływa na poziom wilgoci w surowym produkcie: sposób przechowywania, wilgotność w atmosferze, różnorodność ziarna, a także wielkość jego cząstek. Wszystko to będzie miało wpływ na ilość wilgoci, która musi zostać dodana lub odparowana podczas przetwarzania. Czujniki Hydronix z powodzeniem mierzą wilgotność we wszystkich rodzajach ziarna, całej kukurydzy, pszenicy lub kukurydzy, a także w ciętej kukurydzy i płatkach owsianych.

rice.jpg

     RYŻ

Około 50% światowej produkcji ryżu niełuskanego jest parzona. Proces ten obejmuje parowanie lub gotowanie ziarna ryżu, gdy jest ono jeszcze w łusce, a następnie suszenie. Pomiar wilgotności w ryżu podczas procesu suszenia może bezpośrednio zmniejszyć ilość energii potrzebnej do wysuszenia ryżu i zmniejszy również ilość zmarnowanego materiału.

animal_feed.gif

PASZA DLA ZWIERZĄT

Czujniki Hydronix mogą być używane w wielu miejscach instalacji do pomiaru wilgotności podczas produkcji paszy dla zwierząt. Czujniki można stosować do mierzenia w suszonej pulpie buraczanej, jak również przed procesem granulowania w celu kontrolowania dodawania pary.

dog's_bowl.jpg

POKARM DLA PSÓW I KOTÓW

Czujniki Hydronix służą do pomiaru wilgotności w karmach dla zwierząt domowych podczas produkcji zarówno suchej, jak i mokrej karmy dla zwierząt domowych.

sugar_beet_for_animal_feed.jpg

BURAKI CUKROWE

Pomiar zawartości wilgoci w poszatkowanych buraków cukrowych umożliwia dostosowanie temperatury, czasu suszenia i prędkości w suszarce. Zapewnia to, że materiał wychodzący z suszarki ma zawsze prawidłową zawartość wilgoci i jest zoptymalizowany dla granulatora lub do przechowywania.

almonds.jpg

MIGDAŁY

Wilgotność orzechów, takich jak pestki migdałów, jest ściśle kontrolowana ze względu na jakość i higienę. Hydronix może dokładnie mierzyć wilgotność, co pozwala producentowi upewnić się, że produkt mieści się w dopuszczalnych tolerancjach wilgoci. Zwiększa to rentowność i zmniejsza straty spowodowane pleśnią lub innymi wadami związanymi z wilgocią.

beans.jpg

FASOLA I ROŚLINY STRĄCZKOWE

Seria czujników XT mierzy wilgotność we wszystkich rodzajach fasoli, nasion i materiałów organicznych w pojemnikach, zasobnikach, przenośnikach taśmowych, mieszalnikach i przenośnikach ślimakowych i masowych, aby kontrolować procesy suszenia i zwilżania.

coffee.jpg

KAWA

Wilgotność zielonych ziaren kawy lub innych podobnych produktów można dokładnie zmierzyć w celu kontrolowania suszenia i przetwarzania ziaren.

Szczegóły produktu

HMXT01

Produkty w kategorii

(2 innych produktów w tej kategorii)