Pomiary Jakości Energii Elektrycznej
  • Pomiary Jakości Energii Elektrycznej
  • Pomiary Jakości Energii Elektrycznej

Pomiary Jakości Energii Elektrycznej


CENA NA ŻYCZENIE: ampero@ampero.pl

Ilość

Opis

Nasza firma wykonuje pomiary jakości energii elektrycznej w Trójmieście i okolicach. Pomiary polegają na podłączeniu analizatora do sieci na określony czas, który w sposób ciągły rejestruje przebiegi. Przypięcie rejestratora nie wymaga przerwy w dostawie zasilania. Dzięki pomiarom można w znaczący sposób poprawić jakość energii elektrycznej poprzez dobór odpowiednich filtrów wyższych harmonicznych oraz kompensatorów mocy biernej.  

Kompensacja mocy biernej może w dużym stopniu zmniejszyć opłaty za energię elektryczną. Filtracja harmonicznych natomiast powoduje zwiększenie żywotności urządzeń elektronicznych i zmniejsza ich awaryjność.

Do pomiarów używamy analizatora PQ Box 150 Expert, firmy A-Eberle, pracującego w klasie A.

Cena usługi jest kalkulowana indywidualnie i zależy miedzy innymi od okresu rejestracji.

Jakości energii elektrycznej dla wielu z nas jest ciągle czymś nieistotnym. Tymczasem w jakimś zakresie przekłada się ona na koszty, które ponosimy. Energia elektryczna dostarczana odbiorcom charakteryzuje się odpowiednimi parametrami, do których należą między innymi, wartość napięcia skutecznego, częstotliwość, czy kształt przebiegu okresowego. Ważne jest również, aby dostarczana do odbiorcy energia zachowywała swoje znamionowe parametry przez cały czas.

Jakość energii elektrycznej ma ogromny wpływ na pracę oraz żywotność urządzeń elektrycznych. Przekraczanie określonych w przepisach wartości parametrów takich jak częstotliwość, wartość, zapady, czy wzrosty napięcia, przerwy w zasilaniu, asymetria napięć, składowe harmoniczne i interharmoniczne mogą przyczynić się do:

  • migotania światła
  • niestabilnej pracy urządzeń elektrycznych
  • uszkodzeń lub wyłączania odbiorników

Główną przyczyną pogarszania się jakości energii elektrycznej są nieliniowe odbiorniki (np. komputery, przetwornice napięcia, oświetlenie energooszczędne). To one w dużym stopniu „zanieczyszczają” energię.

Paradoksem jest fakt, że coraz bardziej powszechne i wszechobecne urządzenia mikroprocesorowa są wrażliwe na jakość zasilania i potrzebują energii wysokiej jakości, a jednocześnie w istotny sposób wprowadzają odkształcenia i negatywnie wpływają na jakość.

Poprawę jakości energii elektrycznej można uzyskać, stosując odpowiednie systemy kompensacji oraz filtry.

Szczegóły produktu

JEE - pomiar

Specyficzne kody

Podobne lub powiązane produkty

(Ilość produktów w tej kategorii: 4)