

Moduł ETH jest innowacyjnym urządzeniem konwertującym Modbus TCP do Modbus RTU/ASCII.
Urządzenie posiada interfejs Ethernet i RS485, 4 wejścia cyfrowe z licznikami oraz 3 wyjścia przekaźnikowe. Wszystkie wejścia są izolowane od logiki za pomocą transoptorów.
Do modułu MOD-ETH można podłączyć do 25 modułów I/O Modbus ( seria SLIM, MINI, STANDARD i innych producentów) poprzez złącze RS485. Dane zebrane przez RS485 są dalej przesyłane poprzez interfejs Ethernet (Modbus TCP). Moduły serii SLIM można bardzo łatwo łączyć ze sobą i z modułem MOD-ETH za pośrednictwem złącza Quick Connector. Wystarczy podać zasilanie modułów oraz RS485 na pierwszy moduł. Za pomocą taśmy MOD-QC obie wartości bedą przekazane na kolejne moduły.
Komunikacja odbywa się z wykorzystaniem protokołu Modbus TCP. Każde odebrane zapytanie od klienta Modbus TCP jest sprawdzane pod kątem adresu. Jeśli adres jest różny od adresu urządzenia MOD-ETH, to następuje automatyczna konwersja ramki zapytania do protokołu Modbus RTU/ASCII i czekanie na odpowiedź, która po prawidłowym odebraniu jest wysyłana do klienta Modbus TCP. Zastosowanie 32-bitowego procesora z rdzeniem ARM zapewnia szybkie przetwarzanie danych i szybką komunikację.
Nowością jest funkcja Modbus Device Table, która pozwala użytkownikowi na zdefiniowanie własnych zapytań po Modbus RTU/ASCII z dostępnych rejestrów wewnętrznych urządzenia. Funkcjonalność taka pozwala np. na automatyczne odczytywanie stanów wejść modułów na RS485 i wpisanie tego stanu do rejestrów wewnętrznych MOD-ETH. Rejestry wewnętrzne są dostępne dla klientów Modbus TCP bez dodatkowych opóźnień wynikających z magistrali RS485. Rozwiązanie takie stanowczo przyspiesza komunikację. Dostępne są wszystkie rozkazy bitowe i rejestrowe protokołu Modbus.
Moduł przeznaczony jest do montażu na szynie DIN zgodnie z normą DIN EN 5002.
Moduł został wyposażony w zestaw diod LED (kontrolek), używanych do wskazywania stanu wejść, wyjść, zasilania modułu i transmisji, przydatnych w celach diagnostycznych i pomagających w znalezieniu błędów.
Konfiguracja modułu odbywa się przez wbudowaną stronę www lub przez USB za pomocą dedykowanego programu komputerowego. Możliwa jest również zmiana parametrów za pomocą protokołu Modbus.
(Ilość produktów w tej kategorii: 13)