- -10%
Przekaźnik Czasowy PCU-520 230VAC montowany na szynę montażową. Pozwala na ustawienie dwóch czasów: T1 i T2 (czas pracy i czas przerwy). Zasilanie 230V AC. Przekaźnik realizyzuje 4 funkcje czasowe A) OPÓŹNIONE WYŁĄCZENIE, B) OPÓŹNIONE ZAŁĄCZANIE, C) OPÓŹNIONE WYŁĄCZENIE - CYKLICZNIE, D) OPÓŹNIONE ZAŁĄCZENIE - CYKLICZNIE.
Przeznaczenie
Przekaźniki czasowe służą do sterowania czasowego w układach automatyki przemysłowej i domowej (np.:wentylacji, ogrzewania, oświetlenia, sygnalizacji, itp).
Działanie
Funkcje:
*OPÓŹNIONE WYŁĄCZENIE (A)
Do czasu załączenia przekaźnika styki pozostają w pozycji 1-5, 2-8. Po podaniu napięcia zasilającego styki zostają przełączone w pozycję
1-6, 2-7 na czas t1. Po odmierzeniu czasu t1 styki powracają do pozycji 1-5, 2-8 na czas t2. Po czasie t2 styki przekaźnika powracają do pozycji 1-5, 2-8 na czas t2. Po czasie t2 styki przekaźnika powracają do pozycji 1-6, 2-7 Ponowna realizacja trybu pracy przekaźnika możliwa jest po odłączeniu napięcia zasilającego i ponownym jego załączeniu.
*OPÓŹNIONE ZAŁĄCZENIE (B)
Po podaniu napięcia zasilającego styki pozostają w pozycji 1-5, 2-8 przez czas t1. Po odmierzeniu czasu t1 następuje przełączenie styków w pozycję 1-6, 2-7 na czas t2. Po czasie t2 styki przekaźnika powracają do pozycji 1-5, 2-8. Ponowna realizacja trybu pracy przekaźnika możliwa jest po odłączeniu napięcia zasilającego i ponownym jego załączeniu.
*OPÓŹNIONE WYŁĄCZENIE - CYKLICZNIE (C)
Tryb pracy opóźnionego wyłączania realizowany cyklicznie w ustawionych odstępach czasu pracy i przerwy.
*OPÓŹNIONE ZAŁĄCZENIE - CYKLICZNIE (D)
Tryb pracy opóźnionego załączania realizowany cyklicznie w ustawionych odstępach czasu pracy i przerwy.
PCU-520 230VAC
| zasilanie PCU-520 230V | 230V AC |
| prąd obciążenia | 2×(<8A) |
| styk | separowany 2P |
| zakres nastawy czasu pracy | 0,1sek÷576 godz. |
| opóźnienie zadziałania | <50msek |
| sygnalizacja zasilania | LED zielona |
| sygnalizacja stanu styku | LED czerwona |
| pobór mocy | 1,2W |
| temperatura pracy | -25÷50°C |
| przyłącze | zaciski śrubowe 2,5mm² |
| wymiary | 2 moduły (35mm) |
| montaż | na szynie TH-35 |
PCU-520 230VAC - karta katalogowa
PCU-520 230VAC - deklaracja zgodność ze znakiem CE
F&F - katalog 2012(Ilość produktów w tej kategorii: 6)