- -10%
Przełącznik gwiazda-trójkat PCG-417 DUO montowany na szynę montażową. Zasilanie 230V AC / 24V AC/DC.
Przeznaczenie
Do sterowania stycznikowym układem przełączeniowym GWIAZDA-TRÓJKĄT.
Działanie
Sterownik posiada specjalny układ dwóch przekaźników elektromagnetycznych, który eliminuje ryzyko załączenia dwóch styczników jednocześnie. Każdy z przekaźników steruje odpowiednim stycznikiem. W chwili przełączenia z układu GWIAZDA na TRÓJKĄT pierwszy rozłącza stycznik „gwiazdy”, następuje wymuszona przerwa czasowa, a następnie drugi przekaźnik załącza stycznik „trójkąta”. Po załączeniu zasilania styk GWIAZDAY zostanie przełączony w pozycję 7-9 na ustawiony czas rozruchu t1. Styk TRÓJKĄTA pozostaje w pozycji 10-11. Po upływie czasu rozruchu t1 styk GWIAZDAY zostanie przełączony w pozycję 7-8 (styk TRÓJKĄTA nadal pozostaje w pozycji 10-11) i nastąpi przerwa przełączenia o ustawionym czasie t2. Po upływie czasu t2 styk TRÓJKĄTA zostanie przełączony w pozycję 10-12 i pozostaje w tym stanie do momentu odłączenia napięcia zasilającego (styk GWIAZDAY pozostaje w pozycji 7-8).
PCG-417
| zasilanie | 230V AC / 24V AC/DC |
| prąd obciążenia | 2×(<8A) |
| styk | 2× separowany 1P |
| czas rozruchu GWIAZDA | 1÷1000sek |
| czas przełączania | 75msek / 150msek |
| sygnalizacja zasilania | LED zielona |
| sygnalizacja działania | LED czerwona |
| pobór mocy | 0,8W |
| temperatura pracy | 25÷50°C |
| przyłącze | zaciski śrubowe 2,5mm² |
| wymiary | 1 moduł (18mm) |
| montaż | na szynie TH-35 |
PCG-417 - karta katalogowa
PCG-417 - deklaracja zgodność ze znakiem CE
F&F - katalog 2012(Ilość produktów w tej kategorii: 6)